středa 6. ledna 2016

12 DNÍ DO TERMÍNU!


Najednou mám před sebou jen několik dní do porodu. Jaký je poslední měsíc těhotenství?


Poslední měsíc těhotenství mi přijde nejdelší ze všech. Dny utíkají pomalu. Možná je to tím, že se cítím jako koule, která se nikam a do ničeho nevejde. Také je to možná tím, že každou chvíli čekám, kdy mi praskne voda nebo ve mně udeří kontrakce. A obavy, zda to vlastně poznám. Je to jedna velká neznámá. Kdy to bude a jaké to bude? Vždycky jsem měla respekt z neznámého. 

Devátý měsíc mně tak trochu připomíná první měsíce, ty které nebyly nic moc. Vidím to na své kůži. Když opomenu začátek, kdy v mé krvi proudily poblázněné hormony, a já vypadala jako největší puberťačka s pupínky na tváři, tak jsem během těhotenství byla s pletí spokojená. Naivně jsem si myslela, že moje krása vydrží až na porodní sál. Jsem teď tak stejná pěkná jako na začátku. Vysvětluji si to tím, že naše holčička se na poslední chvíli rozhodla ubrat mamince krásu, aby tu svoji před příchodem na svět ještě trochu doladila. 

K mému velkému překvapení mě opět navštívila velká únava a nevolnost. Když vyjdu schody, funím nejméně za čtyři osoby a vše mi trvá nejméně jednou tolik času oproti normálu. A vlastně už ani nevím, jaké je být normální. 

Není den, kdy bych svoji holčičku nepřemlouvala, aby se konečně ukázala světu. Ani fyzická námaha, předporodní čaj, masáž bradavek a hráze, uvolňovací cviky, horká sprcha a konzumace lněného semínka ji nepřesvědčí. Je to naše holčička, celá po rodičích. Milujeme tě. 


Žádné komentáře:

Okomentovat